Tokody-Fehér Taiji Iskola
"Taijit azért tanulunk, hogy egészségesebbek és
boldogabbak legyünk, azért mert egyszerűen jó."

Iskolánk a Tai Chi Kulturális Központhoz tartozik, ahol a Yang és Chen stílusú Tai Chi Chuan oktatása a Kínai Shaolin templom szerzeteseinek szakmai felügyeletével folyik.

A Tai Chi Kulturális Központ vezetője Duan Zhi Chao mester, többszörös Tai Chi és Wushu világbajnok, valamint Shi Xing Hong mester 32. generációs Shaolin szerzetes. A Központ tagja a Nemzetközi Chan Wu szövetségnek.

A  nagymúltú pesterzsébeti Csili Művelődési Központban több év óta működő Tai Chi iskola mai formáját 2004 nyerte el, amikor jelenlegi tanáraink átvették azt elődüktől, aki vidékre költözött és ott nyitott iskolát.

A gyakorlatok megtanulása és gyakorlása mellett a Tai Chi elméleti hátterével, Chi Kunggal és meditációval is megismerkedhetnek a tanulni vágyók. Évente többször rendezünk edzésmeneten kívüli összejöveteleket, filmvetítéseket.
Mesterünk nagylelkűségének hála rendszeresen indulnak szeminárium jellegű oktatások is az egyesületen belül, ahol nem csak a tanárok és haladó diákok vehetnek részt. Ezen felül most már hagyomány jelleggel minden évben nyári táborokat szervez az egyesület, ahol szintén Duan sifu irányítása és Sibo mester óvó tekintete alatt fejleszthetjük tovább tudásunkat

Tanáraink, Ilona és Csaba ősztől nyár elejéig a Csiliben, nyáron pedig a szabad ég alatt a szintén pesterzsébeti Emlékezés Terén tanítják az egyre bővülő érdeklődők és a már rutinosabb "haladók" csapatát. A tanmenet Duan mester által lefektetett alapelvek szerint zajlik. A szigorú de igazságos vizsgarendszer követése természetesen nem kötelező. Elsősorban az illető tanuló személyes érzésén, kedvén és hajlandóságán múlik, hogy elmegy-e vizsgázni, de természetesen tanáraink felkészültségünk felmérése szerint látnak el tanácsaikkal. Sikeres vizsga esetén a Chan Wu szövetség oklevelét kapja meg a vizsgázó.

• Megújult a honlap!
    2011-09-27 12:07:15

A honlapunk mától új külsővel jelentkezik.

Jó olvasgatást!

Asztali nézet